Uudenmaan Yleisurheilun jäsenseurat

Lisää jäsenseurojen yhteystietoja löydät jäsenseurojen omilta nettisivuilta. Jäsenseurojen lyhenteet (suluissa) ovat vakiintuneesti käytössä SUL-tulospalvelussa ja SUL:n nettisivuilla. Lyhenteitä käytettäessä tulee käyttää näitä vakiintuneita lyhenteitä.

Uudenmaan Yleisurheilu 8 lähettää virallisen postin aina sähköpostilla. Jäsenseurojen vastuulla on päivittää tällä sivulla julkaistavia tietoja, jotta esim. kevät- ja syyskokouskutsut tulevat oikeaan osoitteeseen. Virallinen posti lähetetään yleisurheilujaoston puheenjohtajalle, jonka vastuulla on tiedon jakaminen omassa jaostossa/seurassa.

Korjaa tällä sivulla julkaistuja tietoja:
Pirjo Rättyä, pirjo.rattya@gmail.com tai puh. 0400 202 218

Listassa on julkaistu Uudy:n jäsenmaksun maksaneet seurat.

1. ASKOLAN URHEILIJAT

2. ENDURANCE ULTRARUNNING TEAM FINLAND (EUTF)
Yu-jaoston pj Arto Ahola
Jänismäki 1 B 1, 02940 Espoo
puh. 040 513 2051
arto(at)endurance.fi, arto.t.ahola(at)gmail.com
Sihteeri Kirsi Tyni
kirsi(at)endurance.fi
Talous Harri Paananen
puh. 0400 430 905
harri@paanaset.org.

3. FISKARIN URHEILIJAT -47 (FiskU)
Pj./Kilpailut Aki Viitanen
Voudinkuja 6, 10440 Bollsta
aki.viitanen(at)gmail.com
Sihteeri/posti Jaana Bäck
Rälssitie 30, 10420 Pohjankuru
jaana.back(at)helsinki.fi

4. HALKIAN ALKU
Yu-jaoston pj.
Juha Salminen
Kartanorinne 11, 07150 Laukkoski
puh. 0400 795 577
juha.salminen@edu.pornainen.fi

5. HAMARIN ELO

6. HANGON HYRSKYT (HangHy)
Yu-jaoston pj. Antti Särkelä
Kiskiläntie 3, 10910 Hanko
puh. 040 571 4426
antti.sarkela@dnainternet.net
Talous/lisenssit Suvi Kaukua
Puh. 040 704 2896
suvi.kaukua@luukku.com
Valmennus Antti Särkelä
Kiskiläntie 3, 10910 Hanko
Puh. 040 571 4426
antti.sarkela@dnainternet.net

7. HAUSJÄRVEN URHEILIJAT (HausjU)
Seuran pj/Talous Pekka Lokinperä
Umpistentie, 12100 Oitti
Puh. 050 336 1342
pekka.lokinpera@elisanet.fi
Posti/Nuoriso/Tiedotus/Talous Tuula Eerikäinen
Kaaritie 1, 12100 Oitti
Puh. 0400 485 669
eerikaisen.liikenne.ky@kolumbus.fi
Yleisurheilu
Miia Palmu
Kangasvuokontie 11, 12240 Hikiä
Puh. 040 836 6503
miia.palmu@nic.fi
Jarmo Kuumola
Tenkänmaantie, 12240 Hikiä
Puh. 050 454 4863
jarmo.kuumola@phnet.fi

8. HINTHAARAN VIRI (HinthVi)

9. HYVINKÄÄN SEUDUN URHEILIJAT (HyvSUr)
Pj Johannes Tarkiainen
puh. 040 505 6799

pj@hsu.fi

Sihteeri Susanne Lähdemäki
sihteeri@hsu.fi
Jäsenasiat, aikuiset, Kunniakierros
Svea Kytölä, puh. 050 413 6592
info@hsu.fi
Vpj, valmennus Markku Kytölä
puh. 040 702 9211
valmennus@hsu.fi
Nuorisopäällikkö, kilpailut
Yvonne Lindholm
puh. 040 965 5631
nuoriso@hsu.fi, kilpailu@hsu.fi

10. INKOON VOIMA (InkVo)
Pj Mika Suoniemi
Inkoonrannikkotie 1953
10230 Inkoo as.
mika.suoniemi(at)nic.fi
puh. 050 499 9853
Talous Margareta Hausalo
Kiveläntie 28, 10210 Inkoo
Puh. 040 748 9671
Sihteeri Silja Rantanen-Niiranen
Västankvarnintie 380, 10230 Inkoo as
puh. 050 454 3323
silja.rantanen(at)hotmail.com

11. JANAKKALAN JANA (JanJa)
Yu-jaoston posti: Janakkalan Jana ry Yleisurheilu
Kuumolantie 11, 14200 Turenki
Yu-jaoston pj. Pirjo Rättyä
Puh. 0400 202 218
pirjo.rattya@gmail.com
Valmennuspäällikkö Jari Kataja
Puh. 041 513 6799
jari.kataja@janakkalanjana.info
Nuorisopäällikkö Eemeli Kaartinen
Puh. 045 273 5828
eemeli.kaartinen@janakkalanjana.info
Kestävyysjuoksuvastaava Petteri Aalto
Puh. 050 383 7264
petteri.aalto@kiipula.fi

12. KARJAAN URA
Pj. Pirjo Rautiainen
Puh. 040 525 2850
Sihteeri Tina Collan-Weber
Puh. 040 719 4029
Taloudenhoitaja Jorma Pelkonen
Puh. 050 569 3075
Suunnistusjaoston pj. Marja-Liisa Lehto
Puh. 045 206 3324
Sihteeri Tarja Pääkkönen
Ppuh. 040 518 2295
tarja.paakkonen@2me.fi

13. KARKKILAN POJAT
(KarkPo)
Postiosoite: Karkkilan Pojat ry, Valtatie 26, 03600 Karkkila
toimisto(at)karkkilanpojat.com
Yu-jaoksen pj: Jyri Torikka
puh. 044 4710 997
jyri.torikka(at)sok.fi
Valmennuspäällikkö Asko Heino
Suorakatu 22, 03600 Karkkila
Puh. 050 5942 245
asko.heino(at)elisanet.fi
Talous Hans Söderström
Puh. 040 7760 482
hans.soderstrom(at)pp.inet.fi
Pj/Kunniakierrospäällikkö Mika Saramäki
puh 040 7340 793
mpsaramaki(at)gmail.com

14. KERAVAN URHEILIJAT (KeravU)
Postiosoite: 
Keravan Urheilijat, Metsolantie 4, 04200 Kerava
yleisurheilu(at)keravanurheilijat.fi
Yu-jaoston puheenjohtaja Jani Seppälä
jani.seppala(at)kotikone.fi
puh. 0400 918 439
Seurakoordinaattori Mirka Kasper
mirka.kasper(at)keravanurheilijat.fi
puh. 040 841 7232

15. KERKKOON URHEILIJAT (KerkkU)
Yu-jaoston pj/posti Pasi Reinistö
Majatie 13, 06530 Kerkkoo
pasi.reinisto(at)rejlers.fi
Talous ja laskutus Melitta Tyyskä
Latniityntie 98, 06530 Kerkkoo
kari.tyyska(at)pp1.inet.fi
Sihteeri/lisenssit Tapio Andersson
Putaantie 91, 06530 Kerkkoo
tapio.andersson(at)luukku.com

16. KESKI-UUDENMAAN YLEISURHEILU (KeskiUYU)
Posti Uudenmaantie 7, 04410 Järvenpää
Pj.
  Marjo Määttänen
puh. 040 702 9527
marjo.maattanen@vtt.fi
Tj/talous Ani Viherlinna
puh. 050 408 1959
kuy@saunalahti.fi
Nuorisopäällikkö (alle 12-v.) Piia Jäntti
Puh. 045 893 6705
nuoriso.kuy@saunalahti.fi
Valmennuspäällikkö
Puh. 045 609 2227
valmennus.kuy(at)saunalahti.fi
Kilpailuvastaava Maisa Gråsten
Puh. 050 530 5170
maisa.grasten@uudy.fi
Kunniakierrospäällikkö Antti Räty
Siltakatu 65 A, 04400 Järvenpää
puh. 050 502 1682
antti.raty@mestariasunnot.fi

17. KORVEN URHEILIJAT (KorvU)
Yu-jaoston pj. Katja Vuori
Lehtirannantie 19, 05100 Röykkä
puh. 040 587 3774
katja.vuori@fysioterapiavuori.fi

18. LAUKKOSKEN TAIMI (LaukkT)
Yu-jaoston pj./Posti/Tiedotus/Kilpailut Keijo Nurmi
Rantalantie 565, 07150 Laukkoski
Pk./fax 019-664 9162, gsm 040 526 6742
Nuoriso Janne-Pekka Nurmi
Rinnenmäentie 135, 07150 Laukkoski
pk. 09 310 82 469, gsm 050 466 9649
Talous/Lisenssit Kari Nurmi, nurmikar(at)gmail.com
Puromäentie 15, 07170 Pornainen

19. LOHJAN LOUHI

20. LÄNSI-UUDENMAAN URHEILIJAT (LänsUU)
Toimisto/posti: Metallitupa, Tehtaankatu 9, 08100 Lohja
Puh. 045 865 4719, toimisto@luusport.fi
Toimistonhoitaja Henry Manni
Puheenjohtaja Ilkka Karojärvi
Puh. 045 865 6640
puheenjohtaja(at)luusport.fi
Valmennuspäällikkö
Juha Heinänen
Puh. 044 999 7072
valmennus(at)luusport.fi
Nuorisopäällikkö Johanna Harju
puh. 045 120 8095
nuoriso(at)luusport.fi

21. METSÄKYLÄN NOUSEVA

22. MÄNTSÄLÄN URHEILIJAT (MäntsU)
Yu-jaoston pj. Minttu Jores, minttu.jores@gmail.com
Sihteeri Pirjo Koskinen, pirjo.koskinen@pp3.inet.fi

23. NUKARIN HAKA

24. NUMMEN KIPINÄ (NummKi)
Puheenjohtaja, kilpailut Marko Sairasalo
etunimi.sukunimi(at)dnainternet.net
Varttilantie 239, 09810 Nummi
puh. 050 594 8738
Varapuheenjohtaja, valmennus Jorma Pasanen
jorma.pasanen1(at)elisanet.fi
Kotikatu 3, 03850 Pusula
puh. 045 233 4421
Sihteeri, lisenssit Tanja Liski
tanja.liski(at)dnainternet.net
Karhunpellontie 4, 09810 Nummi
Valmennuspäällikkö ja tiedottaja Antti Linnakoski
etunimi.sukunimi(at)gmail.com
Kaukelantie 422, 03850 Pusula
puh. 050 404 5235
Nuorisopäällikkö ja tilastot Markku Karjanlahti
etunimisukunimi(at)luukku.com
Mäkitie 6, 09430 Saukkola
puh. 050 570 3043
Rahastonhoitaja Mari Rantanen
etunimi.sukunimi(at)maintpartner.com
Jokitie 6, 09430 Saukkola

25. NURMIJÄRVEN YLEISURHEILU (NurmijYU)
Pj. Jukka Leskelä
Koivusillantie 6 A, 01800 Klaukkala
puh. 050 593 7233
jukka.leskela(at)energia.fi
Sihteeri, kioski Merja Asikainen
Kalkerintie 5, 01830 Lepsämä
puh. 040 513 8604
merja.asikainen(at)kolumbus.fi
Varapuheenjohtaja, kilpailut, www-sivut, kunniakierros Lauri Laine
Hölkkäpolku 5, 01900 Nurmijärvi
Puh. 050 386 2217, fax 878 07207/t
lauri.laine74(at)gmail.com
Valmennus, Maarit Vaittinen
Anttilankuja 7, 01810 Luhtajoki
puh. 040 703 8828
maarit.andersson(at)hotmail.fi

Kirjanpito, maksut Tapani Markkula
Koskitie 11, 01800 Klaukkala
puh. 045 208 6121
tapani.markkula(at)kolumbus.fi
Tilastot Ilkka Hemmilä
Rajamäentie 520, 05200 Rajamäki
Puh. 050 569 3142
ilkka.hemmilä
(at)kolumbus.fi

26. PORNAISTEN VILPAS (PornVi)
Yu-jaoston pj/posti Asko Kanervo
Härmäntie 44, 07190 Halkia
Puh. 0400 338 809, pk 019 664 8034
asko.kanerva@suomi24.fi
Talous/sihteeri Reima Nyrhivaara
Jyrkäntie 12, 07170 Pornainen
Puh. 040 702 3780
reima.nyrhivaara@pp.inet.fi

27. PORVOON URHEILIJAT
(PorvU)
Pj. Perttu Uotila
Uutelantie 3 B 4, 06400 Porvoo
Puh. 040 586 8154
puotila@abo.fi
Valmennus Petri Sunden
Runeberginkatu 7 A 33, 06100 Porvoo
Puh. 040 545 0767
petri.sunden@gmail.com
Talous/sihteeri Leena Sunden
Susitie 6, 06150 Porvoo
Puh. 040 707 7757
leena.sunden(at)luukku.com
Nuoriso/urheilukoulut Emmi Tiili
Runeberginkatu 7 A 33, 06100 Porvoo
Puh. 041 535 6075
emmi.tiili@helsinki.fi
Nettisivut Jukka Majander
Puh. 040 586 5262
jukka.majander@ensto.com
Kilpailut Mika Aaltonen
Albert Edelfeltin rantatie 63, 06400 Porvoo
Puh. 040 595 4045
mika.aaltonen@libris.fi

28. PUKKILAN VESA

29. RAJAMÄEN KEHITYS (RaKe)
Pj.
Antti Jokiranta, puhe.rake(at)gmail.com
Taloudenhoitaja
Jussi Wikberg, jussi.rake(at)gmail.com

30. RIIHIMÄEN KIISTA-VEIKOT (RiihKV)
Yu-jaoston pj./lisenssit Jukka Rahkonen
Puh. 050 554 8195
rahkonenjukka@me.com
Valmennus/Nuoriso/Kilpailut Jukka Ansala
Puh. 050 4358891
jukka.ansala@phnet.fi
Laskut Jenni Hyytiäinen
Mustikkakaari 3, 11130 Riihimäki
Puh. 050 530 2144
jenni.hyytiainen@gmail.com

31 RIIHIMÄEN KISKO (RiihKi)
Sähköposti toimisto@riihimaenkisko.fi
Pj
. Marko Hietanen
Puh. 050 443 3013
mm(at)netti.fi
Valmennus Arto Miikkulainen
Puh. 0400 970 766
arto.miikkulainen(at)gmail.com
Nuorisopäällikkö Maarit Lindberg
Puh. 044 080 3777
maarit.lindberg(at)gmail.com
Talous Jorma Koskinen
Parmankuja 8, 11710 Riihimäki
Puh. 0400 410233
jorma.koskinen(at)kotikone.fi
Kilpailut Ilkka Nieminen
Puh. 040 7098485
ilkkan(at)kolumbus.fi
Sihteeri Marjut Tarna
puh. 040 521 1149
marjut.tarna(at)kolumbus.fi

32. SAAREN KIRI

33. VIHDIN VIESTI (VihdVi)
Yu-jaoston pj./posti Petri Utulahti
Vuorenkaari 8, 03400 Vihti
petri.utulahti@prysmiangroup.com
puh. 040 709 0397
Valmennuspäällikkö Kari Toropainen
kari.toropainen@hotmail.com
puh.044 317 8171
Nuorisopäällikkö Taija Jussila
taija_jussila@hotmail.com
Puh.044 298 0459
Kilpailupäällikkö Johanna Eurajoki
johanna.eurajoki@elisanet.fi
Puh.040 559 7935
Toimitsijat Ari Eloranta
arieloranta@gmail.com
Puh.0500 527 817
Taloudenhoitaja Liisa Uusitalo
Käppöstie 26 03100 Nummela
liisa.uusitalo@suomi24.fi
Puh.040 831 4374
Viestintä
Jukka Vihtkari
jukka.vihtkari@saunalahti.fi
Puh.0400 802 369
Sihteeri Taija Jussila
taija.jussila@hotmail.com
Puh.044 298 0459
Markkinat
Jouko Jussila
jouko.jussila@luukku.com
Puh.0400 203 540


©2017 Uudenmaan Yleisurheilu 8